05/02/2023
SKOPJE

Пластична хирургија – вечна младост или очај,…

Презентираме неколку приказни во слики за познати личности, кои станале жртви на нискоквалификувани пластични операции.

Многу од овие ѕвезди ја изгубиле убавината на потеклото, нивните лица делумно ја изгубиле способноста да изразуваат емоции и станале повеќе како камени маски.

1- Лицето на Скарлет Јохансон драматично се промени поради инјекциите на ботокс.

Неодамна, неколку авторитетни издавачи ја потврдија оваа информација.

 

 

2- Во име на убавината, Кортни Кокс отиде за помош на пластична хирургија.

Хирурзите го претворија лицето на актерката во вистинска камена маска.

 

 

3- Убавината на Памела Андерсон некогаш го освои целиот свет.

Меѓутоа, сега 57-годишната ѕвезда поради лошите пластични операции изгледа многу лошо.

 

 

4- Супермоделот од 90-тите Линда Евангелиста го загуби целиот свој шарм и оригинална убавина поради пластичните операции.

Славната личност едвај ја преживеа оваа катастрофа на нејзиниот нов изглед.

 

 

5- Во последно време, убавото лице на Никол Кидман стана слично на восочна маска.

Актерката имаше неколку неуспешни фејслифтинг.

 

 

6- Донатела Версаче е една од НАЈПОЗНАТИТЕ  ЖРТВИ на пластичните операции.

Славната личност доста рано дојде на пластична хирургија. 

 

 

7- Ким Бесинџер реши рано да го смени лицето со операции.

Актерката и покрај ОБИДИТЕ не можела да ја спаси убавината, лицето и станало Премногу КАМЕНО.

 

 

8- Неодамна Деми Мур ги шокираше своите фанови со крајно неуспешната пластична операција.

Лицето на актерката беше буквално осакатено од неспособен хирург.

 

 

9- По неуспешната пластична операција, Рене Зелвегер стана многу неприродна. 

 

 

10- Како што можете да видите, пластичната хирургија не испадна добро ниту за Том Круз.

 

 

11- Очигледно, Тори Спелинг го има истиот хирург како и претходните нејзини колешки. 

 

12 – Од убавица, Мег Рајан се претвори во жена со маска за лице.

 

 

13- Ова е еден од најтажните примери на неуспешна пластична хирургија.

Омилениот на жените Мики Рурк беше речиси идеален во 80-тите.

А сега изгледа ПОРАЗИТЕЛНО,….

 

 

14 – Поради бескрајните инјекции на ботокс, лицето на Мадона изгледа отечено.

Славната личност НАМЕСТО ЗА ПОМЛАДА ИЗГЛЕДА КАКО БАБИЧКА,… !!! 

 

 

15 – Не е најлошото сценарио, сепак, Ума Турман изгледа НЕприродно.

 

 

16 – Кетрин Зета-Џонс имаше неколку Не толку успешни фејслифтинг

 

 

17 – Џенифер Анистон не им признава на Новинарите дека отишла да им помогне на пластичните хирурзи.

Сепак, промените на лицето на актерката се премногу забележливи.

 

 

18 – Поради тешкиот живот, лошите навики и неуспешните операции, Бритни Спирс не изгледа на возраста , има  САМО 40 години, а изгледа за 60 години. 

 

 

19- Дениз Ричардс речиси целосно ја загуби убавината поради некомпетентните пластични хирурзи.    

 

 

 

959 Прегледи

Слични Содржини

Заинтересираните правни и физички лица може да не контактираат на [email protected] , со барање за договор за закупување на рекламен простор на страната: