31/01/2023
SKOPJE
Не барам љубов кога гладувам по неа, тогаш би прифатила се само за да се заситам...
А ти си повеќе од гладот, ми требаш повеќе од тоа, ми треба повеќе од скржави бакнежи растргнати помеќу доцни часови ..
Ми треба повеќе од „ќе те побарам некогаш“, и „не верувам во засекогаш“ ...
Ми треба повеќе од само љубов, ми треба ураган од емоции, нешто што ќе ме распарчи толку силно што после тебе ништо не ќе може да ме состави ...
Previous
Next
28/10/2022Уметност

Raoof Haghighi – Иронија во Рајот

Адам и Ева во Рајот и АДАМОВИОТ ЛИСТ !!!             

07/10/2022Уметност

“Српската Џејн Остин“ – Милица Јаковљевиќ – Мир-Јам

Милица Јаковљевиќ, позната под псевдонимот Мир-Јам, остана запаметена како писателка која често ја нарекуваа “Српската

Повеќе ...
24/04/2022Уметност

Есен во мене – Велигден

Велигден од секогаш ми мирисал на јоргован  Легендата за јоргованот  "Луѓето зборуваа кога го распнаа

Повеќе ...
13/03/2022Уметност

Б.Светозаревиќ-Покорни, “Македонци, милениумски сведоштва за идентитетското име“

ИЗЛЕЗЕ НОВА КНИГА СО НАД 1.000 АРХИВСКИ ДОКУМЕНТИ ЗА ВЕКОВНО ПОСТОЕЊЕ НА ИМЕТО МАКЕДОНЦИ Најновото

Повеќе ...
Светот Денес

Македонија денес, жална Македонија – АГЕЛЕР: Судството во кое сме инвестирале милиони и милиони, е огромно разочарување

АГЕЛЕР: Судството во кое сме инвестирале милиони и милиони, е огромно разочарување Американската амбасадорка Анџела Агелер – Во интервјуто американската амбасадорка се осврна и на

Повеќе ...
Светот Денес

Македонија денес, жална Македонија: Весна Дамева никогаш не била судијка, ама затоа сега ќе им „расплаче мајка“ на судиите

ПРИПРАВНИК ТЕ ТУЖИ, ПРИПРАВНИК ТЕ СУДИ Весна Дамева никогаш не била судијка, ама затоа сега ќе им „расплаче мајка“ на судиите Народот добива впечаток дека

Повеќе ...
Музика и Забава

Путин е крив што е жив

Сликата погоре, –  Претседателот на Соединетите Американски Држави – БАЈДЕН, се жали на сопругата, што него Путин му направил, ….  Значи: – Путин е виновен

Повеќе ...
Светот Денес

Реалниот живот го заменивме со виртуелна реалност,…

Во 21 – виот век Информатичката технологија, односно воспоставувањето и развивањето на ИНТЕРНЕТ МРЕЖАТА, како една од карактеристиките на Планетарната ГЛОБАЛИЗАЦИЈА, Реалниот живот го замени

Повеќе ...
Музика и Забава

Во сантиметри,…

Сигурно секоја права машка персона ќе се пронајде,… мерка за сите,…                    259 Прегледи

Повеќе ...
Светот Денес

Најбогатото Куче на светот

НАЈБОГАТОТО КУЧЕ на светот живее во ЛУКСУЗНА ВИЛА, има ПРИВАТЕН АВИОН И ЛИЧНИ ГОВАЧИ: Луѓето му завидуваат на раскошниот живот Најбогатото куче на светот живее

Повеќе ...
Светот Денес

Контрола на Светската Елита

„Проблемот не е во недостигот на Пари, Храна, Вода или Земја. Проблемот е што сте ја дале Контролата над овие работи на ГРУПА АЛЧНИ ПСИХОПАТИ

Повеќе ...
Светот Денес

Albert Camus – За војната,…

„Кога ќе избие Војна, Луѓето велат: Нема да трае.. тоа е глупаво. И без сомнение Војната е секако премногу глупава, но тоа не ја спречува

Повеќе ...
Светот Денес

Владимир Путин: Нов светски поредок

Путин: Светот се соочува со најопасната деценија од Втората светска војна Рускиот претседател Владимир Путин одржа долг говор и одговараше на новинарски прашања.  Меѓу другото,

Повеќе ...
Светот Денес

Web stranica Elena Adzi,…

Elena Adzi  – е виртуелно топло катче каде што Читателот, (18+), ќе може да се одмори, опушти и забавува, преку богатата содржина на Џебна Венера која

Повеќе ...
Уметност

“Српската Џејн Остин“ – Милица Јаковљевиќ – Мир-Јам

Милица Јаковљевиќ, позната под псевдонимот Мир-Јам, остана запаметена како писателка која често ја нарекуваа “Српската Џејн Остин“. Писателката остана запаметена и сакана од помладите генерации

Повеќе ...
Музика и Забава

Каде е лекот ?

Трпе ја носи Трпана на доктор. Трпана му се жали на докторот дека Немала секс СО ГОДИНИ. Докторот има секс со Трпана пред Трпе и

Повеќе ...

Заинтересираните правни и физички лица може да не контактираат на [email protected] , со барање за договор за закупување на рекламен простор на страната: