03/10/2023
SKOPJE

Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee

Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee

7.561.485.520 прегледи
13.1.2017

Имено, песната за 4 години собра повеќе од 7 милијарди и 500 милиони прегледи, а вкупниот број на жители на светот е проценет на 7 милијарди и 900 милиони луѓе.  

Луис Фонси и Деди Јенки ја објавија „Despacito“ во 2017 година и истата година стана планетарен хит.

Меѓутоа, нејзината популарност продолжи да расте и во наредните години.   

Песната на шпански јазик, на 24-ти февруари стана првото видео на Јутјуб со 6 милијарди прегледи, а на својот врв доби 25,7 милиони прегледи за само еден ден, иако таа бројка оттогаш се врати на просечни 2,8 милиони дневни прегледи. 

„Despacito“ на шпански јазик значи „полека“. 

Превземено од Тиме.мк 

 

 

633 Прегледи

Заинтересираните правни и физички лица може да не контактираат на [email protected] , со барање за договор за закупување на рекламен простор на страната: