14/04/2024
SKOPJE

До последна капка,…

Се разбудив насмеан со  чуствство дека ова ќе биде убав ден.
Се спремам, а ми доаѓа да запеам. Се чувствувам среќен. Набрзина се спремив и тргнав на работа.
Додека го пиев утринското кафе заѕвони телефонот.  Слушам убав и милозвучен глас:
– Господине Виктор, нашата фирма го прославува 5-тиот роденден, па по тој повод ќе направиме забава оваа вечер и би сакале да бидете наш гостин, бидејки сте наш долгогодишен соработник.
– Ооо, Ви благодарам на поканата, вечерва немам планови, па ке дојдам. А каде ќе биде забавата?
– Во холот на нашата фирма. Знаете дека таму има простор за такво нешто.
– Да, да, секако се гледаме, а само да прашам … со кого имав чест да зборувам?
– Ивана, слушнав од другата страна.
– Мило ми е Ивана, ќе се видиме вечер и ќе  поразговараме,  бидејќи не се сеќавам дека сме се запознале.
Слушам искрена насмевка од другата страна:
– Да, секако. Не сме се запознале, но јас ве имам видено кога сте биле кај нас,  некако срамежливо додаде Ивана.
– Добро тогаш, еве и прилика да се запознаеме.
– Секако, додаде таа со благопријатен тон на гласот.
– Во ред, да не те задржувам Ивана,  сигурно имаш уште вакви повици.
Имај убав ден и  се гледаме вечерва,  пријатно додаде таа.
Кога затворив ми дојде насмевка на лицето се чуствував уште поубаво од утрото, знаев дека вечерва ќе ја заведам Ивана.
Не знаев ништо за неа, но сепак, по гласот бев сигурен дека веке таа има симпатии спрема мене, којзнае можеби има и мастрибуирано со мене во мислите до сега.
Ми дојде блага насмевка на лицето, а и ми се здрви.
Денот помина брзо, отидов дома, ручав и малку дремнав,  бидејки знаев дека ноќта ке биде долга.
Откако се одморив се спремив и пред да излезам си ставив една чашка од моето омилено виски за да бидам опуштен кога ќе пристигнам таму.
Во мислите ми беше Ивана.
Не ја замислував како изгледа, бидејки сите девојки што работат таму се згодни.
Не сум ја заприметил неа лично, има преку 10 девојки што работат таму, но знаев дека морам да имам убав пристап, ако сакам вечерва да имам секс.
Кога пристигнав на забавата веќе имаше гости.
Не сакав да бидам прв за да не оставам впечаток дека сум многу загреан и дека едвај чекам да ја видам.
Но штом влегов одма ни се сретнаа погледите,  знаев дека е таа, се насмевна благо и ми намигна.
Беше облечена во црно фустанче на прерамки над колена, онака елегантно, секси и привлечно.
Имаше бујни гради кои беа подизлезени малку од деколтето, тело со убави облини, не беше слабичка што ми се допадна.
Штом ја здогледав одма ми се здрви, тргнав накај неа гледајќи ја дирекно во очи.
Таа пробуваше да направи муабет со девојките што стоеа со неа,  но се гледаше дека не и успева, бидејќи се вртеше накај мене и се смешкаше.
Кога дојдов до нив им посакав добра вечер и пријатна забава, а на Ивана и пружив рака и силно ја стигнав велејки:
– Здраво Ивана, мило ми е што те гледам.
Таа се стопи и едвај промрморе дека и неа и е мило.
Потоа се поздравив со другите девојки кои се смешкаа, бидејќи приметија некој набој мегу нас.
– Што пиете – ги прашав.
Тие едногласно одговорија: –  мохито.
– Јас би сакал еден Џемисон.  Има ли? – ја прашав Ивана гледајќи ја дирекно во очи.
– Да, да, секако – рече таа.
– Тогаш, ајде да ми правиш друштво да земам – и реков јас.
Од како земав виски почнавме да разговараме.  – Изгледаш прекрасно, се чудам како до сега не сум те сретнал кога доаѓам.
– Мојата канцеларија е на крајот од ходникот, ретко кој ме гледа, но јас ги гледам сите –  се насмевна таа.
Канцелариите беа од стакло и навистина сѐ се гледаше.
Се насмевнав и се приближив да и шепнам сакајќи да ја допирам со усните до увото за да се наежи, велејки и дека сакам да ја видам нејзината канцеларија.
Мислам дека веќе беше многу влажна и едвај чекаше да се случи нешто,  бидејки трепереше и воздивна:
– Секако, ајде да одиме.
Кога влеговме внатре беше темно и никој не можеше да не види, а кога таа тргна кон светлото јас ја сопрев: – Чекај!  Дојди прво овде – и реков.
Дојде пред мене и понизно ме погледна, велејки – еве сум.
Воздивна силно и ми одговори: – твоја сум…
Јас ја фатив за вратот и ја бакнав страствено.
Како што се љубевме моите раце шетаа по нејзиното тело, најпрвин на струкот и половината, па нежно спуштајќи се до задникот.
Додека се љубевме и ја галев, таа воздивнуваше, знаев дека сака да сум во неа и да имаме жесток секс.
Почнав да ја бакнувам по вратот и нежно и полека, спуштајќи се надолу.
И го откопчав фустанчето и спуштајќи ги прерамките веднаш се слизна на земјата.
Не носеше прслук, па пред мене се појавија нејзините бујни гради.
Почнав веднаш да ги бакнувам и милувам на што таа само задоволно воздивнуваше.
Во еден момент ја спуштив раката надолу и видов дека е многу влажна, ја донесов до бирото и нежно и ги спуштив гаќичките, а потоа качувајќи ја на биро влегов во неа.
Таа само воздивнуваше и превртуваше очи, во еден момент промрморе: – ах Викторе, колку многу те посакував.
Јас почнав со брзо темпо да се забивам во неа, а таа почна сѐ повеќе да воздивнува и во еден момент почна да се грчи,  да свршува.
Тоа мене многу ме возбуди и јас бев готов да истурам силен млаз вадејќи го надвор,  но таа рече-  Не,  сакам во мене,  не се плодни денови!
 И така го испразнив до последна капка во неа.
АВТОР НА ТЕКСТОТ : “Самсон“ 
388 Прегледи

Слични Содржини

Заинтересираните правни и физички лица може да не контактираат на [email protected] , со барање за договор за закупување на рекламен простор на страната: