14/04/2024
SKOPJE

Анализа- “заоблени“ девојки,…

Еве зошто жените со облини се одлични во кревет: 

Ако сакате дами со облини, тогаш ова ќе ве интересира – прочитајте десет причини зошто се одлични во кревет.

1-Самодоверба

Големите гради и раскошниот задник со кој мажите можат да се забавуваат не се единствените причини зошто овие дами се секси, туку фактот дека се свесни за своето женствено тело. Убавината и сексапилот можеби немаат голема врска со големината на телото, но сигурно имаат врска со самодовербата. Да ве потсетиме – жените кои имаат поголема самодоверба (читај: жени со облини) се подобри во кревет.

2-И науката потврди

Научните истражувања покажуваат дека мажите се „програмирани“ да ги привлекуваат жени со облини. Кој би можел да одолее на таа фигура на песочен часовник?!   

3-Здрав (сексуален) апетит

Ништо не е посекси од жена која знае да ужива – да јаде торта кога сака да јаде, да пие чаша вино кога ќе посака, и кога ќе посака оргазам, мажите треба да бидат подготвени,.. 

4- Животот е краток…

… Да го поминете со девојка која е опседната со внесот на калории и која времето после сексот ќе го искористи за говор за новата диета, наместо да се гушка и гали,….. 

5-Големи гради

ОК, не сите „заоблени“ девојки имаат големи гради, но главно имаат поголеми гради од оние од типот на манекенски модел. Да додадеме – не е се во градите, но не е на одмет ако девојката има прекрасни гради.

6-Задникот

Истражувањата покажаа дека жените со поголема позадина раѓаат поинтелигентни деца поради поголемата количина Омега 3 масни киселини складирани во задникот. Ако мислите дека задникот на Ким Кардашијан привлекува машки воздишки само затоа што е затегнат во тесен фустан, размислете повторно – за мажите, тоа е потсвесен знак дека жената е со подобро репродуктивно здравје.

7-Фокусирајте се на забавни работи

Дамите со облини нема да губат време обидувајќи се да влезат во фармерки три големини помали, но на многу позабавни работи – нови секс пози, разгорување страсти…

8-Удобност

Сигурно се согласувате дека бујните гради на тркалезни девојки се идеално место каде што можете да ја навалите главата по добра „акција“.   

9-Тие се вистински супермодели

Ако размислите малку подобро за тоа, ќе сфатите дека тркалезните девојки стотици години се синоним за убавина и сексапил – “додека„ скелетите што шетаат “не ја превзедоа модната писта. Но стотици години историја не може да пропадне!

10-Познати дами со облини

Само помислете на Џенифер Лопез, Кели Брук, Ким Кардашијан, … Веројатно не треба да додаваме ништо повеќе.  

 

 

329 Прегледи

Слични Содржини

Заинтересираните правни и физички лица може да не контактираат на [email protected] , со барање за договор за закупување на рекламен простор на страната: